Produktbilde

Øyedusj

NaCl oppløsning

Art. nr: 57019
  • Steril saltløsning
  • Behagelig øyeskylling
  • Skyller bort smuss og støv
250,-
eks. MVA

Availability

Laster leveringstid...
Øyedusj for arbeidsplasser med risiko for øyeulykker. Flaske med steril saltløsning som kan festes i tilhørende veggstasjon.

Produktinformasjon

Steril saltløsning som gir en behagelig skylling, da løsningen tilsvarer kroppens egen væske. Brukes først og fremst til å skylle øynene rene for smuss, støv og partikler. Husk at skyllingen må startes i løpet av de første sekundene etter en ulykke.

Obligatorisk på arbeidsplasser med mye støv og partikler i luften, håndtering av kjemikalier og høy sprutrisiko. Ifølge arbeidstilsynet har virksomheter plikt til å ha utstyr til øyeskylling ved for eksempel håndtering av kjemikalier.

Øyedusjen kan kompletteres med en veggmontert stasjon som beskytter flasken mot støv og gir rask tilgang ved behov.

Produktspesifikasjon

  • Volum0,5 L
  • Anbefalt antall personer til håndtering1
  • Beregnet håndteringstid/person5 Min
  • Vekt0,58 kg